WIN XPR 7MMREM 26 MATTE BLK SYN 3RD DBM

$613.00
WIN XPR 7MMREM 26 MATTE BLK SYN 3RD DBM
1 in stock
Share on
Description
Action: Bolt – Caliber: 7mm Rem Mag – Capacity: 3 – Finish: Matte Blued – Stock: Black Synthetic – Twist: 1:9.5 – Barrel Length: 26 – Overall Length: 46.5
Additional information
| UPC | 048702006418 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | 535700230 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 9.7 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.55 |
| Sights | No |


Reviews
There are no reviews yet.