Description
CR920P 9mm Black Frame WAR POET Edition Fluted Compensated Barrel Black SS Rod Grn Trit 1D w/Holosun
CR920P 9mm Black Frame WAR POET Edition Fluted Compensated Barrel Black SS Rod Grn Trit 1D w/Holosun
| UPC | 810120313498 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-4284-H |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Length | 3.75" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | |
| Model | |
| Number of Magazines | 2 1-13rd. and 1-10rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-IN-10" |
| Safety | Trigger Safety |
| Shipping Weight | 2.95 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | NIGHT SIGHTS |
Reviews
There are no reviews yet.