SHADOW SYSTEMS XR920P ELITE SLD OPTIC DLC HGA 9MM 4IN SPIRAL COMPENSATED BRONZE BBL BLK FRAME 2/10RD

$1,196.00
SHADOW SYSTEMS XR920P ELITE SLD OPTIC DLC HGA 9MM 4IN SPIRAL COMPENSATED BRONZE BBL BLK FRAME 2/10RD
8 in stock
Share on
Additional information
| UPC | 810120314709 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-3239 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-IN-10" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 3.15 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | NIGHT SIGHTS |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |

Reviews
There are no reviews yet.