SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM FDE/BK OR CA

$989.00
SHADOW SYSTEMS MR920 ELITE 9MM FDE/BK OR CA
52 in stock
Share on
Additional information
| UPC | 810120316192 |
|---|---|
| Manufacturer | SHAS |
| Manufacturer Part Number | SS1052CA |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Shipping Weight | 2.936 |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| ATF Type | PISTOL |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 3.25 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-IN-10" |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | NIGHT SIGHTS |


Reviews
There are no reviews yet.