SHADOW SYSTEMS CR920XL ELT 9MM BK/BZ OR 15+1

$829.00
SHADOW SYSTEMS CR920XL ELT 9MM BK/BZ OR 15+1
1 in stock
Share on
Additional information
| UPC | 810120316741 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-5027 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Length | 4.18" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | |
| Model | |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-IN-10" |
| Safety | Trigger Safety |
| Shipping Weight | 2.864 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | NIGHT SIGHTS |
| Slide Description | Long/Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |

Reviews
There are no reviews yet.