M&P Equalizer 3.675″ 9MM Blk NMS 15Rd
$528.00
M&P Equalizer 3.675″ 9MM Blk NMS 15Rd
14 in stock
Share on
Description
Smith & Wesson, MFG# 13592, UPC: 022188891423, UOM: Each, M&P Equalizer, 9mm, 3.675″ Barrel, Optic Ready, No Manual Safety, Black, (1) 10-rd, (1) 13-rd, & (1) 15-rd, SMIT, SMITHG10, SMITHGALL, HG10, HGALL
Additional information
| UPC | 022188891423 |
|---|---|
| Manufacturer | Smith & Wesson / S&W |
| Manufacturer Part Number | 13592 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Finish | Black Armornite |
| Barrel Length | 3.675" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 |
| Length | |
| Magazine Included | 1 x 10-Round |
| Model | |
| Mount Type | Optic Ready |
| Number of Magazines | 3 10 rd., 13 rd., and 15 rd. |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Grip |
| Shipping Weight | 2.3 |
| Sights | White Dot |
| Sights Type | 3-Dot White |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |

Reviews
There are no reviews yet.