MOSS PATRIOT PREDATOR BRW STRATA 6.5CREED 22
$544.00
MOSS PATRIOT PREDATOR BRW STRATA 6.5CREED 22
7 in stock
Share on
Description
Caliber: 6.5 Creedmoor – Capacity: 5+1 – Barrel Type: Fluted Threaded 5/8 X 24 TPI – Barrel Length: 22 – Sight: None (Picatinny Rail) – Twist: 1:8 – LOP Type: Fixed – LOP: 13.75 – Barrel Finish: Cerakote – Patriot Brown – Stock Finish: Synthetic (Strata Camo) – Weight: 6.5 – Length: 42.25
Additional information
| UPC | 015813280464 |
|---|---|
| Manufacturer | Mossberg |
| Manufacturer Part Number | 28046 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Cerakote Patriot Brown |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 |
| Length | |
| Magazine Included | 1 x 5-Round |
| Model | |
| Number of Magazines | 1 / 5 rd. |
| Package Height | 9.0 |
| Package Width | 3.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.0 |
| Sights | No |
| Thread Pattern | 1/2"-28 tpi |

Reviews
There are no reviews yet.