LSI HOWA 1500 6.5CREED GREY FLAG CHASSIS 24 HB

$1,616.00
LSI HOWA 1500 6.5CREED GREY FLAG CHASSIS 24 HB
Out of stock
Email when stock available
Share on
Description
HOWA M1500 6.5CR 24 HB T/C APC NDSI41650LRHF USG W/ 2 GRIPS 3 MAGS BIPOD – Threaded 5/8X 24 – 24 T/C HB Barrel Carbon Steel with Muzzle Break – Gray Scale Chassis – ROT 1-8 – APC Flag Chassis Luth-AR – H.A.C.T. 2-Stage Trigger – 3-Position Safety – NDSI41650LRHF Nikko Sterling Scope 4-16×50 – 2 Grips – Bipod – 3 Mags – Lifetime Warranty – SUB MOA Guarantee (3-Shots 1 at 100 Yards)
Additional information
| UPC | 682146880236 |
|---|---|
| Manufacturer | Howa |
| Manufacturer Part Number | HCRA72507USGMDT |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 10 |
| Length | |
| Model | |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 17.4 |


Reviews
There are no reviews yet.