Kahr Arms K9093A K9 9mm 3.5″ 7+1/8+1 Stainless Steel

$888.00
Kahr Arms K9093A K9 9mm 3.5″ 7+1/8+1 Stainless Steel
Out of stock
Email when stock available
Share on
Additional information
| UPC | 602686047012 |
|---|---|
| Manufacturer | Kahr Arms |
| Manufacturer Part Number | K9093A |
| Action | Double Action Only |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Length | 3.465" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 7 + 1 |
| Length | |
| Number of Magazines | 3 7 rd. |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 9.25 |
| Product Type | Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Shipping Weight | 2.9 |
| Sights | Drift Adjustable |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Serrated |

Reviews
There are no reviews yet.