Howa HCRA65CSKY M1500 APC Chassis 6.5 Creedmoor 24″ Heavy Barrel 10+1 (3), Kryptek Skyfall Camo, Luth-AR MBA-4 Stock with Aluminum Chassis, 4-16×50 Scope, Bipod & 2 Grips
$1,597.00
Howa HCRA65CSKY M1500 APC Chassis 6.5 Creedmoor 24″ Heavy Barrel 10+1 (3), Kryptek Skyfall Camo, Luth-AR MBA-4 Stock with Aluminum Chassis, 4-16×50 Scope, Bipod & 2 Grips
Out of stock
Email when stock available
Share on
Description
Howa’s Chassis rifle features a fully adjustable Luth-AR MBA-4 buttstock with an aluminum chassis and a Hogue finger groove pistol grip. Includes a 6″-9″ adjustable bipod, Nikko Stirling Diamond 30mm 4-16×50 long range scope, Midwest Industries 3 Chamber Muzzle brake and a 10rd magazine.
Additional information
| UPC | 682146881967 |
|---|---|
| Manufacturer | Howa |
| Manufacturer Part Number | HCRA65CSKY |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 17.65 |
| Model |


Reviews
There are no reviews yet.