Hellcat OSP 9MM Pistol 3″ Black MS 10Rd

$646.00
Hellcat OSP 9MM Pistol 3″ Black MS 10Rd
Out of stock
Email when stock available
Share on
Description
Springfield Armory, MFG# HC9319BOSPMSLC, UPC: 706397962470, UOM: EA, Hellcat OSP, 9mm, 3″ OR, Manual Safety, Night Sights, Black, (2) 10-rd, SPRI, SPRIHG10, SPRIHGALL, HG10, HGALL
Additional information
| UPC | 706397962470 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HC9319BOSPMSLC |
| Action | Double Action Only |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Safety | Thumb |
| Sights Type | Tritium Front/U-Notch Rear |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Number of Magazines | 2 One 10 rd. & One 10 rd. Ext. |
| Package Width | 9.0 |
| Rate of Twist | 1-IN-10" |
| Shipping Weight | 2.3 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Package Height | 2.2 |
| ATF Type | PISTOL |

Reviews
There are no reviews yet.