Echelon 4.5F Manual SFTY 4.5″ 9MM OR (2) 10-rd
$687.00
Echelon 4.5F Manual SFTY 4.5″ 9MM OR (2) 10-rd
Out of stock
Email when stock available
Share on
Description
Springfield Armory, MFG# EC9459BMSLC-U, UPC: 706397982409, UOM: EA, Echelon 4.5F, 9mm, 4.5″ Barrel, Manual Safety, Optic Ready, Tritium U-Dot, Black (2) 10-rd, SPRI, SPRIHG10, SPRIHGALL, HG10, HGALL
Additional information
| UPC | 706397982409 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | EC9459BMSLC-U |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Length | |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | |
| Product Type | Striker Fired |
| Safety | Manual |
| Sights | Night Sight Front Only |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 9.6 |
| Shipping Weight | 2.95 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| ATF Type | PISTOL |

Reviews
There are no reviews yet.