B&T GHM9 Gen 2 Compact Semi-Auto 9mm Pistol 30rd

$1,750.00
B&T GHM9 Gen 2 Compact Semi-Auto 9mm Pistol 30rd
Out of stock
Email when stock available
Share on
Description
B&T GHM9 Gen 2 Compact Semi-automatic Pistol 9MM 4″ Barrel Black 30 Rounds 1 Magazine
- Closed Bolt Blow Back System
- Ambidextrous
- Semi-Automatic
The GHM9 Gen 2 provides greater flexibility and modularity to the operator. The GHM9 Gen 2 accepts all APC9 PRO lower receivers and allows the operator to change out barrels handguards and stocks.
Additional information
| UPC | 840225705812 |
|---|---|
| Manufacturer | B&T |
| Manufacturer Part Number | BT-450008 |
| Capacity | 30 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Action | Semi-Auto |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Sights | Flip-Up Sights |
| Shipping Weight | 7.45 |
| ATF Type | PISTOL |
| Length | |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 4.5 |
| Package Width | 13.0 |
| Rate of Twist | 1-IN-10" |
| Barrel Length | 4.3" |

Reviews
There are no reviews yet.