B&T Firearms BT-36045-G-CT APC 9K Pro 9mm Luger 33+1 25.50″ Black Barrel, M-LOK Handguard, Coyote Tan Cerakote Picatinny Rail Receiver, M4 Compatible Grip

$2,717.00
B&T Firearms BT-36045-G-CT APC 9K Pro 9mm Luger 33+1 25.50″ Black Barrel, M-LOK Handguard, Coyote Tan Cerakote Picatinny Rail Receiver, M4 Compatible Grip
Out of stock
Email when stock available
Description
The APC PRO models feature dual auto-folding, non-reciprocating charging handles and improved lower receiver ergonomics, including a side-positioned bolt hold open/release and a replaceable M4-compatible pistol grip. They come equipped with Magpul M-Lok accessory slots for versatile accessory attachment. Additionally, the APC9 PRO is compatible with standard B&T magazines as well as Glock and SIG P320 magazines, offering greater flexibility to the user.
Additional information
| UPC | 840225705577 |
|---|---|
| Manufacturer | B&T |
| Manufacturer Part Number | 36045-G-CT |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | PISTOL |
| Barrel Length | 4.3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 33 |
| Model | |
| Number of Magazines | 1 33 rd. |
| Package Height | 1.9 |
| Package Width | 15.1 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-IN-10" |
| Shipping Weight | 7.5 |
| Sights | Flip-Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |

Reviews
There are no reviews yet.