American Rifle Gen II Rnch 6.5Gr 16.1″ FDE10rd

$665.00
American Rifle Gen II Rnch 6.5Gr 16.1″ FDE10rd
2 in stock
Share on
Description
Ruger, MFG# 46927, UPC: 736676469277, UOM: Each, American Rifle Gen II Ranch, 6.5 Grendel, 16.1″ Barrel, Cobalt/FDE, 10-rd, RUGE, RUGELG07, RUGELGALL, LG07, LGALL
Additional information
| UPC | 736676469277 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 46927 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16.1" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Grendel |
| Capacity | 10 |
| Length | |
| Model | |
| Number of Magazines | 1 10 Rd. AR-Style |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 7.7 |
| Sights | No |

Reviews
There are no reviews yet.